| Dorin112 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna play-out si play-off la fottball, la sfarsit de sezon se joaca play-out si play-of ce inseamna fiecare pls?big grin

2 răspunsuri:
| rgx a răspuns:

"play-off" pentru cupele europene si castigarea titlului "play-out"pentru evitarea retrogradări.

| deedlebag001 a răspuns:

Play-off se joaca pentru promovarea intr-o liga mai buna (exemplu din liga a 2-a in liga 1) iar daca ii liga 1, in cupe europene(europa league, champions league etc) iar play-out se joaca pentru locurile de retrogradare, si cele care se claseaza cel mai bine, evita retrogradarea