| Theformer a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce se va intampla cu muschii mei dupa ce nu voi mai face sala, mentionez fac sala in fiecare zi (mai putin joi pentru pauza)?

10 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

O parte din masa castigata se va retrage pentru ca, consuma energie foarte multa inutil (asta e ideea perceputa de creier) si se va retrage, daca vei continua cu alimentatia din timpul antrenamentului si dupa ce te vei ingrasa.

| 1231242 a răspuns:

Ca orice lucru frumos vor disparea, muschii sunt o adaptare la greutati, deci fara greutati poti sa iti la revedere de la muschi, dar asta nu se intampla ca prin magie, ci in timp.

| DrGoogle a răspuns:

Mergi prea des de 3 ori pe sapt e de ajuns

| Theformer explică (pentru DrGoogle):

De ce, am progrese uriase

| Cosmin86 a răspuns (pentru Theformer):

Progrese uriase? In sportul asta, mai des = mai LENT, nu mai rapid.

Copil de 16 ani...

| Theformer explică (pentru Cosmin86):

Eminenta numita cosmin poate am eu 16 ani dar sunt de 10 ori mai cu bun simt decat tine, daca ai chef de fite de lingau nu-mi scrie chestii de genu, sa-mi dai un sfat, sper ca pricepi

| Stef98 a răspuns:

Salut!

Daca folosesti si pudre (proteine. steroizi. ) vor acumula gramisi. Si te vei ingrasa
Bine asta nu se va intampla imediat, peste ani.

Sfatul meu este sa consumi proteina din carne.

| Theformer explică (pentru Stef98):

Nu iau steroizi nici nu o sa iau am 16 ani

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Stef98):

Esti atat de prost incat bagi in aceeasi oala suplimentele cu anabolizantele?!

| Danielforlafu a răspuns:

Pai fie ca iei sau nu proteine, creatina etc. tot o sa scazi treptat in masa musculara deoarece corpul tau neantrenandu-l nu mai pune muschi la miscare si o sa scazi. Caci corpu tau pentru el este o masa suplimentara de muschi de care el nu are nevoie, tie iti trebuie muschi incat sa iti misti membrele, deci daca te lasi de sala si vrei sa te menti cat de cat manca cat mai multe proteine dar tot scazi si asa, nu mult.dar treptat cu timpul