| Rauuul a întrebat:

Salut.Vreau sa ma apuc putin de "sala" acasa...nu vreau sa fac cu haltere si gantere si nici cu proteine.Vreau sa fac natural si cu ajutorul greutatii corpului(pana mai cresc putin in inaltime). Pana acum am ceva fibra pe abdomen,piept,biceps ai altele dau m-am gandit sa ma pun mai serios pe abdomen si piept.Dar am o intrebare. Daca fac in fiecare zi flotari si abdomene (adica luni,marti,miercuri,joi, vineri si sambata, iar duminica pauza) o sa se intample ceva? Adica nu o sa se supra-antreneze muschii? Mentionez ca am 16 ani! Vreau un raspuns de la o persoana care are habar ce vorbeste.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca o sa se supra-antreneze, dar fiind incepator o sa ai progrese si daca te supra-antrenezi, ca nu esti obisnuit cu efortul. Apoi o sa te plafonezi si o sa trebuiasca sa renunti la antrenamente zilnice, daca o sa vrei sa continui sa progresezi.

P.S. : si cu proteine tot natural e, proteine = carne, branza, oua, peste, lactate, unele legume