| angelina_2665 a întrebat:

Spuneti-mi vreo dieta sa slabesc cu vreo 7-8 kg timp de o luna? (joc volei de 3 ori pe saptamana)daca va va ajuta! astept raspunsuri imi trebuie urgent! dau funda pentru cea mai buna dieta! mersi anticipat

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Simplu! Mananci cat mai putina paine pe zi, 2-3 felii maxim,in special la micul dejun,grasimi putine,nu uita ca organismul uman are nevoie de grasimi si proteine si de aceea e necesara carnea. Nicioadata sa nu te infometezi pentru ca vor aparea alte complicatii,boli etc. bea cat mai multa apa,mananca fructe,legume,supe, peste, gratar(bineinteles nu seara)si nu in ultimul rand fa cat mai multe exercitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).In rest, alearga zilnic, cu viteza medie in jur de 20-30 de minute.Lucrul acesta te va ajuta sa slabesti frumos, treptat(nu chiar 8 kg intr-o luna, ceea ce e cam mult, dar rezultatele vor fi satisfacatoare si nu vor intarzia sa apara)si sanatos.Succes.