| Andr3y007 a întrebat:

Stie cineva cand e tragerea la sorti pentru cupa mondiala 2014?

Răspuns Câştigător
| alex7747 a răspuns:

Tragerea la sorti a grupelor pentru Cupa Mondiala din 2014 va avea loc abia saptamana viitoare, dar pe site-ul FIFA au aparut deja.
Nu e vorba de o greseala a forului mondial, ci de vina sunt niste hackeri ce au spart site-ul oficial al FIFA.
Grupele sunt astea : Group A: Brazilia, Mexic, Anglia, Franta;
Group B: Uruguay, Ghana, Japonia, Grecia;
Group C: Columbia, Costa Rica, Bosnia-Hertegovina, Camerun;
Group D: Germania, Olanda, Chile, Australia;
Group E: Belgia, Honduras, Casta de Fildes, Italia;
Group F: Elvetia, Rusia, Nigeria, SUA;
Group G: Argentina, Portugalia, Iran, Algeria;
Group H: Spania, Croatia, Coreea de Sud, Ecuador.
Tragerea la sorti a grupelor pentru Campionatul Mondial din Brazilia e programata pe 6 decembrie! Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Tragerea la sorti pentru Cupa Mondiala din 2014 va avea loc vinerea viitoare, pe 6 decembrie.