| MmoooTtttt a întrebat:

Stie cineva cum imi masor grasimea corporala?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Exista cantare speciale care fac asta. Nu sunt foarte scumpe.

| aXy99 a răspuns:

Nu poti. Daca ai abdomen vizibil fara sa te incordezi si este clar delimitat ai maxim 10%. Daca esti supraponderal, habar nu am cum. Sunt niste aparate speciale care ti-o masoara, dar nici astea nu sunt exacte din cauza retentiei de apa si a altor factori.

| Kerre a răspuns:

Se gasesc mai rar dar sunt niste aparate speciale pentru asa ceva, sa iti masoare grasimea corporala.

| Zdog a răspuns:

Salut, găsești aparate de măsurat grăsimea în farmacii sau la spitale (mai rar)

| MmoooTtttt explică:

Sex:masculin