| FitMonkey a întrebat:

Salut

cum aflu cat la % am grasimea corporala?

4 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Exista aparate pentru masurarea IMC

| iInfinityDarkness a răspuns:

Uite aici un site care ti-o calculeaza: http://www.fitness-god.ro/calculator-grasime-corporala.php Funda?

| con12ro a răspuns:

Du-te la un medic, de obicei grasimea corporala este egala cu cantitatea de kg pe care trebuie sa le dai jos pentru a ajunge la greutatea ideala.ex :trebuie sa dai 20 de kg. jos, deci ai 20% grasime corporala. funda?

| FitMonkey explică (pentru con12ro):

Pentru atat nu merg la medic, nu am probleme cu greutatea am 180cm 70kg doar is curios cat am body fat-ul
dar un bodybuilder 180cm si 140kg care are grasimea corporala sa zicem 8%?
nu cred ca corect ce ai zis tu dar mersi oricum