| Dobre_Ramona_1998 a întrebat:

Stie cineva mai multe scheme pe role?
In afara de franare,intoarcere, dat cu spatele etc.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu stiu cădere. Trebuiesc facute practic, nu prin explicatii pe site.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt mult mai multe, dar astea nu se pot explica aici, pe forum, ci trebuie sa intrebi pe cineva care le executa pe strada, care sa ti le arate si explice.

| ChocoHeart a răspuns:

Poti sa incerci sarituri peste obstacole, saritura cu intoarcere, diferite miscari de slalom (incepi cu ceva usor), mersul pe un picior, mersul pe o roata, mersul pe roata din fata de la un picior si roata din spate de la celalalt, mersul cu spatele pe pante, roata pe role, sarituri din diferite locuri (la inceput de pe borduri), coborarea pe scari etc.

Poti sa vizitezi si un skatepark, chiar daca nu ai role agresive. Eu inca nu mi-am cumparat si ma dau pe rampe cu role de fitness.

Pe astea nu o sa le inveti intr-o singura zi, ci cu timpul, iesind foarte mult te vei obisnui cu ele. Cred ca ti-ar lua cateva luni, chiar un an, ca sa le performezi pe toate sau macar pe manoritatea. Asa ca nu te descuraja daca nu iti ies toate. happy