| CDumi10 a întrebat:

Stie cineva o metoda foarte rapida de marirea muschilor pieptului?
Cu multa munca bineinteles!

13 răspunsuri:
| LucasCosminRadulet a răspuns:

Bine inteles!
În fiecare dimineață când te trezești faci 30-50 abdomene,flotari, tractiuni(daca ai unde)
În timpul liber mergi la alergat, sala, strand.
Mâncatul sănătos este foarte important pentru a-ți mari imunitatea.
DAR SA NU ÎNCERCI SA ÎȚI MĂREȘTI MUSCHI CU ANUMITE SUBSTANȚE!
Extongueroteine, Prafuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LucasCosminRadulet):

De ce sa nu foloseasca proteine?

si de ce sa se antreneze zilnic... cand muschii cresc in zilele de pauza?

Esti doar un COPIL MIC, nu?

| Cosmin86 a răspuns:

Http://bodybuilding4free.wordpress.com/......tru-piept/

Oricare din alea e buna pentru inceput. Si evident, MULTE PROTIENE ( ceva de baza ), la fiecare din cele 5 mese zilnice sa ai proteine! ( altfel te antrenezi degeaba ca un copil firav )

| CDumi10 explică (pentru Cosmin86):

Am 15 ani

| Cosmin86 a răspuns (pentru CDumi10):

Exact, nu esti nici macar major! Abia ai buletin de 1 an!

Si pentru cultura ta :

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci, unele legume

Prafurile de care zici tu sunt TOT DIN MANCARE FACUTE, sunt doar mancare concentrata, atat si nimic mai mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CDumi10):

Si stai. De ce raspunzi tu ca ai 15 ani? Ca nu pe tine te-am facut copil mic, ci pe idiotul ala care ti-a zis "in fiecare zi" si "fara proteine"

| kar1GaNNN a răspuns:

Ca sa iti creasca muschii repede ai nevoie de 6-7 mese zilnice, ai nevoie si de proteine ca sa iti creasca si sa se refaca tesutul muscular, de aceea trebuie sa mananci carne de pui sau vita, peste, albusul de ou, lactatele degresate si pudrele proteice de calitate, dar asta nu e tot, mai trebuie si carbohidratii complecsi, pentru asta trebuie sa mananci cartofi, orez, ovaz si cereale.

| CDumi10 explică (pentru kar1GaNNN):

Albus de ou crud?

| CDumi10 explică (pentru Cosmin86):

Credeam ca vb cu mine.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru CDumi10):

In niciun caz crud, ci gatit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

De ce "albusul de ou", galbenusul are mai multa proteina.

| LucasCosminRadulet a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma refeream la proteine substanțe toxice.
Și prafuri precum sunt drogurile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LucasCosminRadulet):

Prafurile alea precum sunt drogurile sunt MANCARE CONCENTRATA ( din zer, lapte, albus de ou, etc. )

NU EXISTA proteine toxice, exista DOAR din mancare.

Ce spui tu se numesc "SUPLIMENTE CU PROTEINE " si sunt foarte bune si sanatoase.

Daca nu ai citit o carte de nutritie in viata ta si nu stii NIMIC, nu mai comenta.

cand cineva spune "proteine substante toxice" e clar ca e un REDUS MINTAL, punct.