| SadBoyForever a întrebat:

Sunt adevarate zvonurile ca a Chiriches a plecat de la steaua sau sunt minciuni?

14 răspunsuri:
| ERIS a răspuns:

Este adevarat. Va semna cu Tottenham curand. A fost cumparat de clubul londonez cu 9, 5 milioane de euro si este pe locul 3 in topul celor mai scumpi jucatori romani transferati. Mutu este pe primul loc, deoarece a fost transferat la Chelsea pe 22 mil. de euro, iar pe locul 2 este Chivu, deoarece a fost transferat la Roma pe 18 mil. de euro. Cei de la Tottenham declara ca nu-l lasa pe Chiriches sa joace returul cu Legia pentru a fi siguri ca nu se accidenteaza.

| Ibrahimovic a răspuns:

Din pacate pentru el, este adevarat...
Va fiu un alt jucator roman care pleca din Liga1 cu sperante mari in viitor, care va ajunge insa pe banca de rezerve la Tottenham si mai apoi se va transfera la o echipa mai slaba decat era Steaua. Si iti dau un exemplu: Bogdan Stancu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Ăsta e visul lor, n-ai de ce să-i plângi. Ei asta îşi doresc, la asta visează. Să ajungă la o echipă dintr-un campionat puternic şi să câştige mai mulţi bani faţă de cât ar putea câştiga la vreuna din România. Nu le pasă prea mult de fotbal sau de performanţe în acest sport, ei vor doar bani. Dacă ar fi altfel, nu ar mai sta rezerve la tot felul de echipe doar pentru salariu(Pantilimon, Lobonţ, etc).

Pe Chiricheş îl credeam un om mai inteligent, dar se pare că e la fel ca restul. Înţeleg că impresarii şi cluburile au o importanţă de 90% din realizarea unui transfer, dar totuşi, părearea jucătorului este acel 10% şi poate cântări enorm dacă acesta îşi spune clar punctul de vedere. Sper să nu fie adevărată faza cu Chiricheş, iar dacă va fi, îi doresc să se acomodeze acolo şi să rămână cel puţin 2-3 ani şi să nu se mai întoarcă vreodată în România, unde presa sportivă(şi nu numai) abia aşteaptă să mai inventeze câte o ştire în legătură cu el.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ii plang, dar pacat. Eu as fi ramas la Steaua daca eram in locul lui.

| SadBoyForever explică (pentru Ibrahimovic):

Exemplul cel mai cunoscut este nicolae dica, jucator care dupa ce a parasit steaua in 2008 nu a mai realizat efectiv nimic la echipele din strainatate pentru a schimbat echipele ca pe sosete, catania, iraklis sau manisaspor, oricum pentru mine chiriches o sa ramana mereu un jucator minunat love struck

| SadBoyForever explică (pentru anonim_4396):

La cati bani are chiriches nu cred ca ii poti tu, un simplu suporter de mila, in fine...

| Ibrahimovic a răspuns (pentru SadBoyForever):

Eu am dat un simplu exempluwinking Lista este foarte lunga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e adevărat sad.

| AnonimusGate a răspuns:

Da a plecat dar se zice ca poate sa pice transferul si nu prea sti ce sa mai crezi dar mai mult ca sigur a placat

| cristi966 a răspuns:

A plecat pe 9.5 milioane la Tottenham si nu joaca nici azi cu Legia...

| dragoshudita a răspuns:

E adevarat.marti cu legia va fi ultimul meci pentru el la steaua.va pleca pe suma de 9, 5 milione de euro, a spus-o meme si reghe.

| cornelmarcu13 a răspuns:

E adevarat.Cu legia e ultimul lui meci la steaua.Pleaca la Tottenham pe 9 milioane de euro si e declarat official cel mai scump jucator roman.

| bidulabidudu a răspuns:

E adevarat