| Alina961011 a întrebat:

Ce stiti despre zvonurile din Bacau? Sunt adevarate?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Leptosome a răspuns:

M-am interesat si eu mai amanuntit, si parerea mea sincera este... sunt indecisa. Dar daca ar fi sa o luam logic, n-am mai auzit de criminal sa lase bani de inmormantare. Adica, pana la urma traim in Romania! Cica un doctor ce a iesit de cateva luni din inchisoare conduce toata nebunia asta. Posibil ca partea cu doctorul descarcerat sa fie reala. Salvari fara placuta de imatriculare? Chiar asa de greu le-ar fi politistilor sa le observe, sau si mai penibil, unele negre ce trec neobservate prin fata noastra. Cat despre cadavrele gasite, chiar nu stiu ce sa zic. O fi adevarat sau nu, chiar e straniu. Dar la stiri n-am auzit nimic, insa undeva zicea ca presei i s-a interzis publicarea acestor zvonuri.
Acum, parerea mea este ca sunt doar niste simple zvonuri, dar conteaza si cum le primesti.
Totusi daca esti din zona fi mai atenta si ai grija sa fi mereu cu cineva.

| Alina961011 explică (pentru Leptosome):

Sunt din Adjud si in ultimul timp se tot aud zvonuri de genu. politia si jandarmeria circula foarte des prin oras.Am auzit si eu ca ca nu are voie presa sa publice aceste zvonuri pentru nu a se creia panica.Nu stiu ce sa cred pana la urma trebuie sa fie ceva adevar in toate zvonurile astea