| pedro121 a întrebat:

Sunt baiat am 12 ani si am 48 kg si 1, 35 m si vr sa stii ce sport mi s-ar potrivi si vr si sa slabesc si sa ma inalt.

Răspuns Câştigător
| Adryanna2000 a răspuns:

Baschetul te inalta, iar inotul modeleaza zona abdominala.Dar daca vrei sa te inalti poti sta mai mult timp atarnat.

15 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Inot / polo big grin

| Moncherie a răspuns:

Baschetul, cel putin de 3 ori pe saptamana.
Si fratele meu a fost ca tine, acum are 15 ani si are 1, 82 m

| Kryss13 a răspuns:

Inot, baschetbig grin

| PattyC a răspuns:

Pe bunehee hee, trebuie sa faci ori inot ori baschet sau poti sa le faci pe amandoua eu nu am facut nici una dintre aceste lucruri si sunt cea mai inalta din clasahee hee, dar acum depinde(eu sunt fata am 44 kg si 1, 56 am 11 ani)

| ZambetStralucitor a răspuns (pentru PattyC):

Sa stii ca pentru 11 ani nu esti cine stie ce inalta la 1.56winking laughing :*

| PattyC a răspuns (pentru ZambetStralucitor):

Nu conteaza dar sunt mai inalta decat tine ca tu ai 12 ani si 1, 35 iti dai seama unde imi ajungi tu mie laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonimul998877 a răspuns:

Du-te la sala ca sa slabesti si ca sa fi mai inalt joaca basket!

| polistupaul a răspuns:

Inot

| MarikkDubstepLover a răspuns:

1.35 la 12 ani, hmmmm;| depinde ce sporturi iti plac tie, aici nu iti putem raspunde noi, faci ceea ce iti place, sporturi sa te inalti nu exista, daca vrei joaca handball, ai fi un pivot bun happy

| spidermanule a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti incepe sa faci 15 flotari si 20 de abdominale in fiecare zi timp de vreo 2 ani si sa te inalti joaca baschet mult timp

| Florynutzu999 a răspuns:

Baschet sau Inot merge si fotbalul dar trebuie sa fie excesiv ca sa slabesti mult.

| LenaRock97 a răspuns:

Hei happy Ti s-ar potrivi baschetul sau inotul. big grin Funda?

| kresusbrack a răspuns:

Pai eu ti-as zice in fiecare dimineata si seara sa alergi si sa te dai cu picicleta cam 2, 3kilometri cam la 2 zile!

| Mazilu_Cristi_1989 a răspuns:

Baschet daca vrei sa te inalti, dar sunt putine cluburi, inotul iti foloseste si forteaza toti muschii, dar e costisitor, ciclismul si joggingul iti produc rezistenta, si sunt accesibile, iar daca vrei sa te inalti uitate la cursuri de stretching pe YouTube.winking bafta!