| generic a întrebat:

Sunt clasa a 6-a B, capitanul din echipa si azi(18 martie) am avut campionatele de fotbal la scoala.Am jucat primul meci 15 minute cu A cand am castigat cu 1-0, apoi fara nicio pauza am inceput meciul cu C unde am facut 0-0(eram obositi). Noi eram primii in clasament cu 4 puncte, C pe locul 2 cu 1 punct si A pe 3 cu 0 puncte. Apoi au jucat A-C(daca C castiga cu mai mult de 2-0 intrau pe 1 in clasament), dar au facut doar 1-0 si am fost la egal cu ei. Bun, apoi am batut la penalty(n-am mai jucat alt meci). Au fost doar 3 lovituri.Primul de la mine a dat un gol care nu putea fi aparat(bara-gol). Primul de la C a ratat. Bun, eu trebuia sa execut penalty-ul 2, un coleg s-a rugat mult de mine sa-l las pe el sa bata, si nu l-am lasat(sutez mai bine ca el). Ca printr-o minune matahala de portar a intins doar o mana si mi-a aparat sutul. Cel de la C a dat gol, si celui de la mine i-a aparat-o la fel, si unul de la adversari a inscris din nou[2-1]. Deci ne-au batut(tin sa mentionez ca anul trecut am castigat cu 2-0 la C, 1-0 la A si 2-1 la a 6-a). Tot ce vreau sa stiu este, cum as putea sa-mi consolez colegii ca am pierdut asa, mai ales pe cel pe care nu l-am lasat sa bata in locul meu?(ii venea sa planga). Mie nu mi-e ciuda asa tare ca am pierdut, e doar un joc, dar ma gandesc si ma streseaza ideea ca acel coleg putea sa dea gol si cred ca s-a suparat putin.

Am scris cam mult, dar am vrut sa intelegeti toata treaba, ca sa ma ajutati fara sa va chinuiti la raspuns.As dori cat mai multe daca se poate. Dau funda si voturi! Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| An0N1M a răspuns:

Pai poti sa le spui ca voi ati fost campioni anul trecut, ca vor mai fi si alte competitii adica sa ridice capul sus si sa treaca pestebig grin funda?

| adriangabor92 a răspuns:

Sa se gandeasca la altceva

| generic explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi.@cristi987, nu vreau sa ma laud dar iti raspund la intrebare, si da, sunt cel mai bun din clasa si de asta mai sunt suparat.Toti se bazau pe mine, dar acum n-am reusit sa fac mai nimicstraight face.Dar asta e.

| cristi987 a răspuns:

Cere-i scuze pursisimpu!
oricum esti cel mai bun din clasa nu?

| nononononono a răspuns:

Sincer,nu stiu,mi se pare ciudat sa se supere asa,si sa planga...dar,fiind singura care a raspuns pana acum,iti cer o mica,mare, favoare, sa ma votezi si pe mine si sa dai de veste in lista ta de messlaughing SPAM/user/ciocolatha.html te roggggpuppy dog eyes

| Stefan3D a răspuns:

Asta e o intrebare?

| sNukki a răspuns:

Macar bucurati-va ca ati putut participa la acest campionat... eu sunt in clasa 9a si din cauza unoi coleg nu putem juca... pentru ca duminica are meci in deplasare si in plus suntem 8 baieti dintre care 2 nu au voie sa faca sport