| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Sunt la atletism alaturi de un vice campion national la stafeta.Vara asta el vine la antrenament o zi da si una nu.(vreau sa precizez ca e mult mai bun ca mine). Daca vin eu in fiecare zi am sanse sa il intrec?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca el face asta de ani de zile e clar ca e inaintea ta cu pregatirea, poti sa dormi si pe pista, doar timpul si rabdarea te va face mai bun, nu incerca sa depasesti pe cineva sau sa te raportezi ca cineva ca exemplu ca s-ar putea sa ti-o iei in freza si sa ai frustrari, antreneaza-te serios, vitaminizare, nutritie si tot ce trebuie si ai rabdare, in timp o sa devi mai bun, sportul nu se face intr-o luna, un an ai nevoie de mult timp sa stralucesti intr-o zi. Astea ti le spun din experienta mea de la gimnastica.

3 răspunsuri:
| SlenderMan299 a răspuns:

Degeaba vii la antrenament daca nu ești concentrat 100%. Prin urmare, daca vrei cu adevărat să îl întreci, atunci vei reuși, dar doar prin muncă.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SlenderMan299):

Munca, nutritie, suplimente, "alte substante", etc.

| RoCkKiD a răspuns:

Mai mult antrenament nu inseamna neaparat rezultate mai bune/mai rapide. Organismul tau are nevoie de timp sa se recupereze.

Discuta programul cu un antrenor inainte pentru ca risti sa iti faci mai mult rau fortand.