| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu e chiar o intrebare mai mult caut un sfat.
S-a intamplat acum circa 1 luna si 3 saptamani, mergand prin parc cu bicicleta am vazut o fata de care mi-a placut dupa cateva ture de parc in care m-am intersectat de multe ori cu ea, mi-am facut curaj sa o bag in seama, am vorbit cu ea cand am intrebat-o daca vrea sa iesim la un suc, poate o sa fim mai mult decat prieteni, mi-a raspuns ca si ei ii place de mine si ar vrea, toate bune si frumoase cu o conditie, sa o intrec la viteza pe bicicleta. Iar aici vine marea problema, e
vice campioana la triatlon sau ceva gen. Nu am reusit evident sa o intrec iar de aproape 2 luni ma antrenez, ne vedem mereu cam pe la aceleasi ore la cateva zile. Nu reusesc nicidecum sa o intrec.
Am 19 de ani si nu credeam ca mi se va intampla asa ceva.
Ce credeti? Vrea sa vada daca renunt? ma antrenez cateva ore bune pe zi doar sa o intrec si nimic

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Ea nu vrea neaparat sa o intreci. Vrea sa vada de ce esti in stare sau poate ca nu are cu cine concura si vrea o provocare adevarata. Trebuie doar sa te descurci bine.