| Gabrielg29 a întrebat:

Sunt stelist de mic dar in ultimii ani nu mai sunt atasat de echipa mea favorita desi am mers la meciurile stelei din campionat aproape meci de meci in sezoanele trecute, infrangerea stelei cu Aalborg dar si infrangerile dezamagitoare ale stelei din ultimii ani 1-5 cu stuttgart, 0-5 cu maccabi, sau 0-4 cu chelsea mi-au cam indepartat sentimentele de echipa din ghencea sad.

Nu sunt fan de rezultat va jur!

Dar nu inteleg, de ce steaua merge bine in campionat dar in cupele europene nu?

Chiar daca steaua se indreapta spre al 3-lea titlu consecutiv in cupele europene stelistii pierd la scor de fiecare data cand intalnesc un adversar mai puternic sad

Iar cireasa de pe tort ca sa spun asa a fost infrangerea cu Aalborg.

Cum este posibil ca stelistii sa piarda in fata unei echipe pe care au invins-o la scor(6-0) in tur?

De ce stelistii se opresc mai mereu in faza grupelor in cupele europene tinand cont de faptul ca au adus cei mai buni jucatori de pe la toate echipele din Romania in ultimii ani?

Răspuns Câştigător
| SadBoyForever a răspuns:

Din moment ce steaua transfera cei mai ieftini jucatori posibili este normal ca stelistii sa nu aiba rezultate in cupele europene.

Si inca ceva:

Daca ai urmarit cu atentie politica de transferuri din ghencea din ultimii ani, stelistii si-a vandut majoritatea jucatorilor importanti cum ar fi chiriches, pintilii, piovaccari sau tatarusanu deci este normal ca steaua sa piarda in fata unei echipe cu nume din Europa din moment ce stelistii nu investesc in transferuri.

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

1-0 cu chelsea nu mai ti minte? calificarea cu ajax? pentru mine e cel mai frumos sentiment cand ii invingem pe dinamovisti.
steaua chiar a jucat bine cu aalborg in retur, a fost si putin ghinion, in tur am reusit sa scapam in prima repriza fara gol, dupa in a 2-a am marcat unu si dupa au luat ei rosu, d-aia a fost 6-0.
si pe mine m-au cam dezamagit cu ludogorets, dar uite ca au meritat mai mult ei, au rezultate intr-o grupa destul de grea. la noi s-au vandut mereu jucatorii cand a fost o oferta.
steaua merge bine in campionat pentru ca celelalte echipe sunt mult mai slabe, dar si steaua e slaba fata de cele din europa, campionatul nostru e foarte slab