| Adrick a întrebat:

Te opresti din crestere daca te antrenezi la sala de forta?

Răspuns Câştigător
| BMA a răspuns:

Daca la 16 ani ai 180.nu mai cresti prea mult."10-15 "cum vrei u.5-8 cm max.si mai ales daca faci sala si pui presiune pe coloana.5 max

7 răspunsuri:
| helpu a răspuns:

Nu. Te dezvolti daca faci sala.

| BMA a răspuns:

Daca pui presiune pe coloana, da.pana pe la vreo 20 cand te cam opresti din crestere, sa nu lucrezi la prese prea mult si umeri in special.ca sa te dozvolti poti lucra la cutia toracica

| Isabelamaria21 a răspuns:

Dacă ai sub 18 ani da stopează creşterea pentru că corpul tău este în creştere.

| Adrick explică:

Am 16.180, dar as dori sa mai cresc inca 10-15.sala ma va opri?

| Adrick explică:

Dar daca as avea mai putin as creste mai mult, sau ce ai invedere? (BMA)

| HubbleBlue a răspuns:

Nu face sala daca ai sub 18 ani ca iti oprestiCRESTEREA!

funda?

| dali a răspuns:

Buna din punctul meu de vedere sport egal sanatate indiferent ce sport ai practica...eu fac sala si prietenul meu la fel face de 6 ani si acum are 22 si vreau sa iti spun ca are 1.85 si face sala de la 16 ani daca asta te ingrijoreaza dar depinde si de organism oricum facand sport vei arata mai bine... sper ca te-am ajutat cu ceva