| GulDan a întrebat:

Crede-ti ca are legatura sala cu alergatu? adica daca te antrenezi pentru rezistenta si forta cu greutati mari..si iti antrenezi si respiratia ajuta cumva pentru alergat?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Trebuie sa alegi. Ori sala, ori atletism....Cu greutati mari, faci masa, cu greuti mici si serii multe faci fibrare!

| suMRed34 a răspuns:

Nu,antrenamentul cu greutati nu are acelasi rol ca cel de rezistenta (de alergare).Fac atletism de performanta de multi ani si crede-ma ca sunt 2 lucruri complet diferite.

| GulDan explică (pentru suMRed34):

Si eu fac atletism cred ca pot sa-ti pun cateva intrebarii despre atletismbig grin