| robady a întrebat:

TPU... am nevoie de ajutorul vostru... cine se pricepe la pariuri sportive...deci sa incep cu inceputu...
Aseara am facut un tichet virtual pe www.publicbet.ro.
Am pus 5 meciuri.
M`am gandit sa joc la combinatie... asa ca am pus 4/ 5 ( adica din cele 5 meciuri de pe bilet, pot pierde unu ...si tot asa castiga ).

OK. Toate bune. Am pus pe bilet 5 lei... aveam castig 35 lei daca luam 4 / 5 meciuri. Imi convenea.

Am dat,, imprimare bilet" mi s`a generat un cod... Cu codul respectiv, am mers la un Public Bet, pentru a avea biletu!

Am dat codul vanzatoarei, mi-a dat biletul.

Problema pentru care am apelat la voi... este ca pe biletul pe care mi l-a dat vazatoarea, nu apare nici o chestie care sa spuna ca pot lua 4 / 5 meciuri...

De ce nu imi apare pe bilet? Trebuia sa fac ceva si nu am facut... care e treaba mai exact... de ce nu imi apare asta pe bilet?

PS : Daca pe bilet nu scrie 4/ 5 si eu pierd un meci... mai pot castiga ceva?

Plzzzzz ...Help :((

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ma pricep destul de bine la pariuri.Intrebarea ta e interesanta.N'am pus niciodata la acea casa de pariuri. Sfatul meu e sa urmaresti meciurile, si chiar daca iti ies toate sau pierzi unul sa te duci la casa.Si totusi, te'ai uitat atent pe bilet? Nu scrie nicaieri? Suma de castig e doar 1 sau sunt 2 sume?(ar trebui sa fie una cu castigul intreg si una cu castigul daca ai pierde un meci).

| cristi767 a răspuns:

E posibil sa fi gresit tu ceva sau e posibil pur si simplu sa nu scrie acel lucru pe bilet si totusi sa fie valabil. Eu in locul tau m-as duce cu el in oricare din cazuri la casa de pariuri pentru verificare. Tu oricum nu esti dator sa stii rezultatele; mergi pur si simplu si le spui ca vrei sa verifici un bilet. Eventual intrebi si de ce nu-i castigator daca... nu e happy

| robady explică:

Asta e id meu , pentru cine doreste sa ma ajute
vilceanu_catalincostinel@yahoo.com.
Va rog mult !

| robady explică:

Multumesc mult tuturor! happy

| robady explică:

Multumesc tuturor! happy

| alexserbanrobert a răspuns:

Iti zic o schema cand meri la pariuri scrii pe o foaie echipele si bagi pe una invers una invers adica pui pe am doua si atunci castigi de fiecare data

| icekilla a răspuns (pentru alexserbanrobert):

Ce schema e asta, ma? Adica, pui pe acelasi bilet o data normal si o data invers aceleasi echipe? Unde ai auzit asa ceva? Daca s-ar putea, ar pune toti asa si ar da casa de pariuri faliment. Si nici macar daca faci 2 bilete, unu normal si unu invers, nu ai castiga pentru ca pot iesi in x, de exemplu.