|

TPU! De ce la picioare avem grăsimea aia? Sau ce ii? Se vede fain picioru slab dar cu grăsimea aia ii mai gros! Cum pot scapă de ea? Ce Exerciții sunt pentru picioare slabe? Coapse Si gambe? Va rog ajutor! Dau funda! Cine știe.

9 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Sigur nu o sa-mi dai funda, știu eu.

Grasimea inseamna substante hranitoare in exces trimise spre depozitare.

Exista mereu un echilibru intre cat mananci si cat are corpul nevoie de fapt. Ce e in plus, nu se arunca, se pune ca grasime.

Pai, si cine scapa de grasime? Cum de unii slabesc?

Creierul, in anumite conditii, ii zice ficatului sa trimita enzime prin sange, care dizolva grasimea, si o foloseste corpul, mai ales muschii, ca hrana (pentru oxidare).

Asadar, grasimea se formeaza deoarece mancarea ta e ori prea consistenta, ori gresit administrata, ori prea multa.

Dupa 35 de ani se formeaza datorita schimbarilor hormonale.

Cum scapi de ea. Intai mananci de minim 3 ori pe zi, cantitati mici, si in special materie vegetala, evitand grasimile in cantitati prea mari. Carne, necesara dar in moderatie. O singura masa pe zi se depune sigur.

Apoi ca sa scapi de ce ai deja depus, trebuie practic sa fortezi corpul sa urle la creier dupa hrana.

Aliatii tai sunt muschii mati, cei dintre mijloc si genunchi. Dar atentie! Conteaza cat de intens e efortul, nu doar sa-l faci.

Cel mai bun e inotul, locul doi e ciclismul, locul 3 power-jogging. Dar vezi ca va trebui sa cercetezi pe net ca nu se face oricum. Se face in reprize moderate, intai mai putin, apoi incet incet din ce in ce mai mult, pana cand corpul invata ca nu o sa reuseasca sa hraneasca muschii din hrana din stomac, si cere ficatului sa traga hrana din grasime.

Daca te asteptai sa iei pastile si sa stai acasa, nu mai visa.

Toate tipele alea "lucrate" o fac cu ajutorul unui antrenor la sala care le spune CUM se fac exercitiile. Aici e secretul.

Pentru ca creierul nu e prost. Poti sa alergi tu 30 de kilometri, el va cauta sa foloseasca intai ce e in stomac.

Asadar, daca ai 0 bani, incepe cu 1 kilometru pe zi alergare usoara. USOARA. Alearga cate 10 minute cu pauze pana faci un kilometru. Imbgraca-te lejer si ia fluide cu tine, gen Gatorade. Dupa 5 zile incepe sa alergi din ...2004 - 3884 + Vezi răspunsul întreg

8 răspunsuri:
| a răspuns:

Alerga bea apa cu lamaie

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Ii? Ce e aia "ii"? Crezi ca esti la coada vacii aici?

| a răspuns:

Si vezi ca celulita e cu totul alta mancare de peste decat grasimea. Pune alta intrebare despre celulita, daca si de asta ar fi vorba.

| explică (pentru K0sti):

Nu, credeam ca sunt la mormântul mamei tale.

| explică:

De ce nu as da funda? Daca m-ai ajutat? Ai dreptate, azi am mâncat jumătate de salata, jumătate pentru ca am mâncat cu cineva laughing roși si alte ierburi nu stiu cum le spune laughing si mai multe si pui

| a răspuns (pentru Mii_Ca_1990):

Nu prea vad legatura...dar probabil ca ai grasime si pe creier, oarecum scuzabil! Vai sufletul vostru!

| explică:

Cât ți-a luat sa găsești sumele alea? laughing

| explică:

Dumele*