| alexcr a întrebat:

Trebuie curatati rulmentii rolelor in care a intrat nisip sau se curata singuri in timp?
Am fost cu rolele in parc si m-a prins ploaia, acum cand invart rotile se aude ciudat, a intrat nisip la roti... pot sa merg cu ele in continuare(se curata singuri rulmenii) sau trebuie curatate?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie curatati si gresati (gresati cu vaselina)

| Rapateckh93 a răspuns:

Trebuie curatate.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Am si eu role.si trebuiesc curate de cel putin d 1-2 ori p saptamana daca vrei sa mearga bine de totn zis cand iesi. daca iesi odata la saptaman atunci poti sa le curetitongue.mai b.dar daca tie lene.lasale asa.dar o sa se strice imediattongue...si dupa trebuie sa ti cumperi roti si chestiitongue. sper ca am fost de ajutor:*