| BogdanBilGatesderomania a întrebat:

Trebuie sa practic un sport ca să ma înscriu la un liceu sportiv sau pot sa încep atunci când intru la liceu?

Răspuns Câştigător
| Cksihja a răspuns:

Te înscrii și faci ce sport vrei nu e obligatoriu să-l fi făcut înainte.

4 răspunsuri:
| Popa482 a răspuns:

Cine ți-a răspuns înainte a greșit.Pentru a putea fi admis la liceul sportiv îți trebuie neapărat o legitimație conform căreia practici un sport într-un mediu organizat, adică nu că tu alergi zilnic zece ore pe străzi. Fără legitimație nu te bagă nimeni în seamă. După asta, ți se vor da niște probe la sportul practicat care vor fi notate, iar mai apoi aflii dacă ești admis.

| Legos a răspuns (pentru Popa482):

Unde ai vazut tu asa ceva?

| Popa482 a răspuns (pentru Legos):

Așa este la mine în județ, fără legitimație nu faci absolut nimic indiferent de cât de bun ești la un sport. Peace!

| Legos a răspuns:

Nu trebuie sa faci un sport in particular.Trebuie doar sa treci de probele sportive pe care le dai in functie de ce specializare vei alege la clasa(ex:volei, fotbal, atletism, etc)