| Username1 a întrebat:

Un coleg de sala mi-a spus despre un shake pe care il bea inainte de sala si ca il ajuta foarte mult (ii da energie, poate sa lucreze mai bine). Reteta e cam asa: un cub de drojdie, 2 linguri de miere si un pahar de lapte pus peste, amestecate la blender/mixer. As vrea sa stiu daca amestecul este sanatos si daca are efect. Daca stiti alte retete le puteti scrie aici big grin.

2 răspunsuri:
| OliverH a răspuns:

O prostie. Nu e chestie de sanatos, dar efect sigur n-are. Mai exista retete din astea "minune" cu oua crude&lapte&etc, bineinteles ca n-au nici un efect. Inca nu-mi dau seama ce cauta cubul ala de drojdie in "reteta".
Din cate vad tu vrei sa ai mai multa energie la sala. Cel mai bine imi merge mie cu o masa bogata in proteine&carbo, somn 1 ora si apoi mers la sala.

Singurul lucru pe care il poti adauga este un supliment pre-workout.

| Earthquake a răspuns:

Meck, asta cu shake-uri inainte e o prostie.Credeam ca cei mari ii invata de bine pe cei mici, dar e invershappy. Adica nu ai nevoie de asa ceva. Vreau sa stiu ce varsta ai. In principal pentru a dispune de energie la sala va trebuii sa consumi 2 banane, ciocolata sau miere. inainte de antrenament. Aceste alimente iti vor da o energie in plus pe cale naturala.