| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea sa învăț luptele comando?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai folosit un termen strain care desemneaza ceva ce se foloseste doar la straini si nu in RO, cum a spus si domnul Bula, este vorba de tehnici si operatiuni speciale folosite in special de fortele US dar nu numai.
Nu ai unde sa inveti la noi in tara asa ceva pentru ca soldatii nostri nu fac astfel de operatiuni speciale pe teritoriul Romaniei.

| darrio2007 a răspuns:

Intr-o trupa de comando. Daca ajungi acolo.

Bula
| Bula a răspuns:

La Marina Americana (US Nay), la Legiunea straina (Franta), etc.
In general, fiecare tara are asemenea pregatire, dar am mentionat doar doua ai cunoscute.
Evident, pentru a intra si exersa in asemenea trupe, trebuie sa indeplinesti conditii fizice deosebite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La Liviu (Dragnea)laughing

| johnnny123 a răspuns:

Ce înțelegi prin "luptele comando"? Vrei să fii un fel de Rambo așa?

| Drake21 a răspuns:

Legiunea franceza daca esti commando daca nu te duci frumos si te inscrii la rezervisti pentru Romania

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Bine si la noi ai sa primesti anumite facilitati de la Colonelul musteata ani grei de razboaie pe toate fronturile posibile

| huego1254 a răspuns:

La Bistrita