| Andreibr23 a întrebat:

Unde se practica box in Alba Iulia? Stiu despre sala Linca dar nu am reusit sa o gasesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Club sportiv Unirea > https://www.csunirea.club/box

Secţia de box din Alba Iulia

Sportivii secției de box a CS Unirea Alba Iulia, înființată în anul 2011, au câștigat, până în prezent, peste 300 de medalii la competiții interne și internaționale.

Antrenamentele la box au loc în sala "Nicolae Linca" din Alba Iulia, situată față în față cu Liceul cu Program Sportiv. Pregătirea este organizată pe grupe de vârstă, în fiecare zi, de luni până vineri. Sub comanda antrenorului emerit, Nicolae Paștiu și a tânărului antrenor, Andrei Dărămuș se pregătesc sportivi cu vârste cuprinse între 5 și 35 de ani. Grupele de vârstă sunt împărțite în copii, cadeți, juniori, tineret și seniori.

| darrio2007 a răspuns:

Era grea o cautare pe Google? A durat 5 secunde.
https://csunirea.club/box

| Andreibr23 explică (pentru darrio2007):

Sunteti tari amandoi, am fost la fata locului si nu am gasit nimic. Nu stiam daca mai are activitate sala

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreibr23):

Tare esti tu, daca locuiesti in Alba Iulia si nu gasesti sala.