| Adry05 a întrebat:

Uneori cand fac unele exercitii imi trosnesc oase ori sus la nivelul copasei ori al umarului, ce ar trebui sa fac? Sa continui exercitiul sau sa-l opresc repectiv sa-i diminuez dificultatea?

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut. Constructia ta osoasa poate fi rarefiata, poate fi lipsa sportului pentru mult timp. Incalzeste-te foarte bine inainte de exercitii fizice si daca stii ca ai probleme cu asimilarea calciului in organism iti recomand Calciu complex Bone Formula. Nu trebuie sa opresti acel exercitiu, ii poti reduce putin din intensitate. Bafta

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ar trebui să iei ceva pentru oase sau cartilaje. Dacă faci exerciţii regulat, te vei obişnui şi nu vei mai avea probleme, dar dacă faci ocazional problema reapare.

| Pool77 a răspuns:

Asa sunt si eu cu incheieturile.
Am luat vitamine si totul ok pe parcurs, dupa ce n-am mai luat iarasi au aparut.

| Richard01 a răspuns:

E ok din punctul meu de vedere.Si mie se întâmplă uneori, poate nu te-ai incalzit suficient.