| ajutorul3000 a întrebat:

Uneori ma intreb un lucru: Care e limita de varsta la fotbal? Adica cand un jucator isi termina cariera pentru ca e prea batran.

Răspuns Câştigător
| KiLLeRBee a răspuns:

Pai de obicei majoritatea jucatorilor se retrag pe la 34, 37, 40 de ani... dar sunt unii care pot juca si mai mult depinde cum se simt ei si care este starea lor de sanatate, sper ca ti-am fost de folos

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o limita de varsta, mai repede o limita fizica si psihica, fiecare se retrage cand socoate ca nu mai poate juca la un anumit nivel.
Sir Stanley Matthews, un jucator englez, a jucat in echipa nationala la 54 de ani si la un club pana la 55 ani.

| Dariusuu a răspuns:

Nu exista limita in fotbal, joci pana cand poti.

Sunt sigur ca l-ai vazut aseara pe Ryan Giggs ce meci a facut la 40 de ani.

O noapte linistita sa ai.

| Ibrahimovic a răspuns:

Fotbal poti juca si la 70 de ani daca mai potilaughing)
Nu este o limita, sunt jucatori care au jucat si peste 50 de ani, ce-i drept la un nivel destul de slab.
Un foarte bun exemplu din zilele noastre este Ryan Giggs care la 39 de ani joaca inca excelent in prima echipa a lui Manchester United, aproape meci de meci, de curand implinind meciul cu numarul 1000 in tricoul lui United!

| MiraBella252 a răspuns:

Cred ca intre 45 si 56 ani.