| GulDan a întrebat:

Unu care face sport si e fibrat, atletic(gen fotbalisti) se misca mai rapid decat un masiv cu muschi? (valabil in orce sport)

Asa mi se pare logic. Acum ce parere aveti?

Am pus intrebarea sa stiu daca chiar merita sa te lasi intimidat de cei care fac sala.

Răspuns Câştigător
| Gogu06 a răspuns:

Depinde de forta. Forta este egala cu masa inmultita cu acceleratia. Unul cu masa mare de muschi va avea o acceleratie mai mica. Unul care se bazeaza pe acceleratie trebuie sa aiba o masa mai mica. Cel care va realiza un echilibru intre cele doua si, de ala sa iti fie frica, iti bate ambele categorii laughing. Nu merita sa te lasi intimidat pentru ca unul care face zi de zi doar sala si se bazeaza pe masa, o sa fie destul de extenuat, pentru ca toata energia si-o pierde in sala, restul zilei cam trebuie sa se refaca nu mai vorbesc de capitolul reflexe unde sunt varza. Asa ca daca il vezi pe unu ca de abia a iesit de la sala, poti sa il iei linistit la omor, pentru ca este epuizat deja, pe anumite grupe cel putin laughing.