| Andreea0612 a întrebat:

Urcatul scarilor pot creste masa musculara a picioarelor si feselor, chiar daca e un exercitiu cardio?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

De pus masa musculara pui, foarte putina, dar pui. orice exercitiu fizic lucreaza muschii, deci o sa creasca atat in rezistenta cat si in volum, diferitele tipuri de miscare lucreaza diferit muschii, astfel o sa creasca in masa, sau o sa creezi rezistenta si tonifici corpul, dar una fara alta nu poti. indiferent ce miscare faci masa musculara o sa creasca, foarte putin la unele exercitii, dar o sa creasca (uita-te la ciclisti, au muschi foarte frumosi pe picioare, dar nu voluminosi, daca nu au volum nu inseamna ca nu au masa...nu stiu cum sa explic altfel decat ce am zis pana acum. muschii cresc atat in densitate cat si in volum

| MioaraParalescu a răspuns:

Da dar trebuie sa urci mai multe etaje pe scari.
Gen pana la etajul 10, iti garantez ca slabesti si pui si ceva masa musculara la picioare.

| FitMonkey a răspuns:

Cu un sac de porumb pe umar, da

| FitMonkey a răspuns:

Scuze, acum am vazut ca esti fata