| anonim_4396 a întrebat:

Va place kalari (Kalaripayattu)?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Imi place. Dar ce-i ăla?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Mama artelor martiale. https://ajitvadakayil.blogspot.com/......liest.html E un fel de "mortal combat".

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aflat intre timp. Dar nu pot spune ca este mama artelor martiale.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

E doar am copiat expresia. big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord, numai ca ai copiat linkul, nu expresia.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Https://en.wikipedia.org/wiki/Kalaripayattu M-am uitat aici inainte sa pun intrebarea.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.

| JicaContra a răspuns:

Cute, dar prefer krav maga, kempo, etc.
unei arte martiale care se practica numai prin niste gauri din India, si care contine arme, deci ineficienta in viata de zi cu zi

s-a lipit de mine un film pe Bollywood TV pentru ca era cu Aishwarya Rai si a fost o scena de duel, nu a fost rea, dar nici grozava

| ValentinGabi a răspuns:

Da,desigur

| Evaluator a răspuns:

Este prima oara cand aud despre sportul asta.

| anonim_4396 explică (pentru Evaluator):

Nu-i deloc faimos big grin.