| MadalinaElena5 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati acum. Ce sport poate fi? Este un joc de camp care se joaca in doua echipe.Se joaca cu o minge mica si bete.Trebuie sa conduci mingea la poarta adversarului si sa dai gool? Asta am la tema de engleza dar am tradus eu

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este field hockey(tradus in romana hochei pe iarba), betele acelea se numesc crose, ca la hochei pe gheata. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Hochei pe iarba. minge mica alba care daca te paleste din greseala o simti cateva zile:p

| SecretLover10 a răspuns:

Cred ca e cricket. Funda?

| Redix a răspuns:

Hockey de camp,