| ѕოiℓ a întrebat:

Cum pot da cu piciorul in minge? Eu dau cu cioaca si ma doare tare si nimeni nu se joaca cu mine. La sport nu sunt ales de nimeni, sunt cel mai prost jucator de fotbal, va rog ajutati-ma. Nu stiu cum sa dau cu piciorul in minge.

Răspuns Câştigător
| Lauraaaa14 a răspuns:

Sa inteleg ca dai cu varful piciorului, frate pe bune? nu sti sa dai cu piciorul intr-o minge, pana si eu stiu sa dau si sunt fata big grin, deci cand dai nu mai obisnui sa dai cu varful, dai cu interiorul piciorului, ai vazut ca ai partea interioara si partea exterioara a piciorului, tu dai cu interiorul. De exemplu cand alergi si vrei sa dai calumea in minge, vi cu interiorul ( intorci piciorul intr-o parte, nu tot piciorul, decat bucata de la glezna in jos )... sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Fa-ti echipa tu, man.

| ѕოiℓ explică:

O fata m-a ajutat la un joc de fotbal. Exceptional, nu gasesti asa ceva in Romania, totusi sa stii ca am incercat si am reusit.

| IustinDiac a răspuns:

Nu incerca sa fii ca ei cand poti fi tu.
Probabil ai alte calitati pe care ar trebui sa le valorifici si te asigur ca sansa de a face un viitor din fotbal este nesemnificativa chiar si pentru liderii din clasa. Fa ce iti place tie nu ce le place altora.

| Danyelss a răspuns:

Incearca sa lovesti cu latul sau cu siretul...dar nu lovi ca si un neandertal.( nu imi pasa daca am gresit)

| Wehrmacht a răspuns (pentru Danyelss):

De ce "neandertal"? Nu iti convine ca nu vezi cum zboara mingiuta cand se baga un "spitan taranesc" in ea?