| gabitzuxxl a întrebat:

Va rog ziceti-mi niste proteine care sa se puna muschi dar fara grasime!

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Optimum nutrition - whey gold
sau
Dymatize elite whey

Iei o portie dimineata si una imediat dupa antrenament. De asemenea, sa ai 4-5 mese pe zi bogate in protine ( carne, lapte, branza, oua ) si sa ai un program la sala, fara sala nu faci muschi ( flotari, abdomene, etc. ce faci tu pe acasa nu sunt suficiente )

| victorandrei a răspuns:

Vrei muschi fara efort, cam greu

| RMG a răspuns:

Proteine...hm...din carne pentru muschi, dar trebuie sa si tragi putin de fiare!

| bonaventura a răspuns:

Pai daca bagi proteine si nu tragi de fiare se pune numai grasime.deci un sfat de la mine nu baga nici un fel de praf in tine.mananca sanatos si trage d cel putin 3 ori pe saptamana

| Cosmin86 a răspuns (pentru bonaventura):

Nu chiar, daca nr de calorii adaugat prin proteine + ce mai mananci tu e mai mic decat nr de calorii consumat de organism intr-o zi normal ca NU te ingrasi.
Sunt oameni care nu fac sport si iau proteine, in special cei cu un stil de viata agitat care nu prea au timp sa manance 3 mese ca lumea pe zi.

| ironman3 a răspuns:

Uite aici http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=57&cID=115&dID=0&bID=0 astea contin 0 grasim si au si un nivel foarte ridicat de proteine si sunt si destul de acceptabile ca pret, le recomand am incercat si rezultatele apar dupa 3 saptamani vizibile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ironman3):

Pronutrition = una din cele mai proaste firme de suplimente, incearca si tu dymatize, ON, muscletech, gaspari sa vezi diferenta

Si mai are pana la milk & egg, asta e proteina cu absorbtie lenta, e mult mai importanta una cu absorbtie rapida pe care s-o iei imediat dupa antrenament