| raspunsul07 a întrebat:

Voi credeti ca vom mai avea vreodata fotbal in tara noastra? Imi pun intrebarea cum va fi cand ne vom califica din nou la campionatul mondial, cand se va mai califica o echipa romaneasca in champions league si cand va veni un nou Hagi....credeti ca ne vom indrepta in cele din urma, pe bune adica nicio tara nu are o asemenea decadere gandindu-ne la ce fotbal am avut odata.

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Fotbalul romanesc nu se va mai face bine, urmele coruptiei si hotiilor din trecut sunt prea mari, au distrus un fotbal care era destul de echilibrat si frumos.

"pe bune adica nicio tara nu are o asemenea decadere gandindu-ne la ce fotbal am avut odata." De Italia ai auzit? fotbalul italian are cea mai mare decadere incepand de la campionatul intern pana la echipa nationala, acolo da cadere dramatica.

| Meme10Meme a răspuns:

Nope.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mă întreb dacă vom mai avea vreodată fotbal... în general, în lume. În ziua de azi e doar un circ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exageram cu fotbal si il promovam ca pe activitatea noastra principala
De handbal zice cineva ceva? De atleti? De toate celelalte sporturi?
Mie si la trei sferturi din populatie ni se rupe de fotbal si de campionatele voastre
Nu e lipsa de respect dar nu e cel mai cool lucru de pe planeta sau din tara
Mai da-l in sloboz.

| raspunsul07 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles frate. deci pe voi va doare undeva de fotbalul romanesc si il lasa ti sa se distruga... oamenii ca tine au ingropat fotbalul romanesc pentru ca nu tineti cu tara voastra

| anonim_4396 a răspuns (pentru raspunsul07):

Nu ma pasioneaza.
Prefer sa sustin un artist, decat fotbalul. Sa ne reprezinte prin cultura, nu fugarind o minge.
AI inteles perfect, din partea mea se poate uita de fotbalul romanesc, nu castig nimic din asta si nici nu-s mandru daca da vreunul gol.

| Drimmero a răspuns (pentru raspunsul07):

Nu, fotbalul romanesc a fost ingropat de patronii corupti, conducatorii de liga, impresari, arbitrii si fotbalisti, nu de suporteri.

Răspuns utilizator avertizat
| DanielLazărPopa2019 a răspuns:

După părerea mea, fotbalul românesc se poate ridica la un nivel bun datorită următoarelor argumente:
1) Naționala U21 a României, care s-au calificat la Euro U21 pentru al doilea an consecutiv și care e formată din tineri fotbaliști cu mult potențial.
2) Introducerea UEFA Europa Conference League, o competiție care va avea loc din sezonul viitor și care e dedicată echipelor incapabile să se califice în grupele UEL.
3) Acum că mulți patroni corupți sunt după gratii, fotbalul românesc are șansa de a deveni ce a devenit altădată.
4) Academia lui Gică Hagi, de unde au apărut tineri fotbaliști valoroși.
5) Cât despre participarea în grupele UCL a unei echipe românești în viitor și despre noul Hagi...
Nu cred că vom avea un jucător la fel de bun ca Hagi, dar o să avem parte de alți fotbaliști valoroși. Și nu știu când vom avea o echipă românească în grupele UCL, CFR fiind în prezent singura capabilă să se califice.