| Cedry2k8 a întrebat:

A trecut vreodata echipa de fotbal F.C. Dinamo Bucuresti de grupele champions league. Sau macar a intrat vreodata in grupele champions league?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dinamo nu a intrat niciodata in grupele CL.
A participat doar in CCE (cum s-a numit competitia pana in 1992), ajungand o data pana in semifinale, dar atunci nu existau grupe, competitia era, din start, pe tururi eliminatorii.

| Gizăz a răspuns:

Da, dar înainte de '90. Atunci era alt format şi se numea Cupa Campionilor Europeni. A ajuns chiar şi în semifinale în 1984.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

In actualul format nu

| Gabrielhr a răspuns:

Da in anii 90 era cea mai buna echipa. Reusea sa le invinga chiar si pe unele echipe din Anglia.