Întrebare recomandată | Tanasiri a întrebat:

Voi cum slăbiți sau ați slăbit?

14 răspunsuri:
| TheMinedPlumbob a răspuns:

Nu planuiesc sa slabesc, am 38 kg la 12 ani, e ok, spun eu.

| amutu1 a răspuns:

Eu am avut 90kg la inaltimea de 1.82 si m.am hotarat sa slabesc asa ca am renuntat la sucuri carbogazoase si la dulciuri, mancarea nu era aceiasi adica am renuntat la dulciuri si mancam numai salata de morcov cu mar si mergeam cu bicicleta undeva la 20km pe zi, si astazi am greutatea de 73kg big grin! Mult succes sa stii ca este greu la inceput dar o sa te inveti! P.S salata aia are o consistenta scarboasa (nu gustul ci consistenta!)!

| 6991Oliver a răspuns:

Eu nu stiu cum sa fac sa ma ingras putin si voi nu stiti cum sa slabiti laughing

| amutu1 a răspuns (pentru TheMinedPlumbob):

Decent

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Cu dieta de 8 ore. La mine functioneaza

| Felissa13Eden a răspuns:

Ceaiul verde ajuta extrem de mult si ardeiul iute.
Plusc ca,daca bei dimeanta, pe stomacul gol, un pahar de apa calda amestecat cu o lingurita de bicarbonat de sodiu, o lingurița de miere si doua lingurite de zeama de lamaie, o sa vezi rezultate vizibile in cateva saptamani.

| AlecCusca a răspuns:

Fa sport, transpira.Sa nu bei sucuri si sa mananci mese putine, dar mai dese.

| baru a răspuns:

Fara proteina animala, legume fructe, lamaie cu apa si cu otet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 6991Oliver):

Sunt in aceiasi situatie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu multa lene. Mancam ceva la 10-12 ( corn, cipsuri sau covrigi. porcarii de genul ) si dupa mai mancam un pic la 7 seara. Cantitatile erau mici si chiar nu simteam nevoia sa mananc mai mult.^^

| Constantinescu_Alina_2000 a răspuns:

Eu am slăbit cu shaorma si mc

| nugasescusernameliber a răspuns:

Eu am slabit foarte mult reducand carbohidratii, nu i-am exclus dar ii mancam numai in prima parte a zilei si varianta lor sanatoasa, integrala. Nici nu ii combinam cu proteine si nu-i combin nici in ziua de azi. Ma axam pe legume multe si carne, dar foame nu faceam, vreau sa zic la o masa mananc o jumatate de piept de pui.
Si sport zilnic, alimente picante, apa multa, ambitie si rabdare.

| NoDie a răspuns:

In fiecare dimineata fugi 10 km

| RAY a răspuns:

Eu recomand suplimentarea alimentatiei cu multe proteine ele find singurele care tin de foame o durata lunga de timp, carne de pui,porc,peste, oua, cartofi fierti=contin o proteina care tine mult de foame, multe legume gen brocoli ca sa nu te constipi, zaharul te tine infometat non stop si grasimile nesanatoase