| CenturyChild a întrebat:

Vreau ca pana in august sa reusesc sa fac sfoara (si spagatul) big grin. Mi-am propus asta si vara trecuta dar nu am reusit. Ce exercitii ar fi cele mai bune? (in afara de stat in sfoara). Dau fundita la cel mai olositor raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Ok, deci ca sa faci sfoara iti trebuie, cred, mai mult timp.
In primul rand trebuie sa practici stretching. Mult stretching, ar fi mai bine zis. Cauta exercitii pe net ca sunt foarte multe. Apoi trebuie sa ti o dieta echilibrata sa eviti grasimi si sa te pregatesti sa infrunti chinuri groaznice laughing. O sa te arda la nebunie cand faci exercitiile. Saritul, alergatul in viteza pot ajuta la o elasticitate mai mare a muschilor. Problema ta vor fi ligamentele care vor trebui sa faca o miscare foarte solicitanta.
Muschii se adapteaza mai usor si sunt mult mai flexibil, dar cartilajele nu sunt, de asta iti spun ca va dura si ca va trebui sa muncesti mult.

Multa bafta!

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu sta in sfoara ca nu este bine e loc

| dutzuGman a răspuns:

Ca sa faci ce iti propui trebuie mai intai sa iti incalzestimushchii :de exemplu sari coarda apoi vei reushi iti garantez