| GigirlMrr a întrebat:

Vreau sa am picioarele mai subtiri! Am încercat cu exercitii dar nu s-a intamplat nimic. sad... Aveti idee cum as putea sa rezolv problema? poate o dieta?

4 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Nu incerca cu diete, pentru ca iti distrugi organismul.Nu stiu ce exercitii ai incercat, dar poate nu a fost suficient, asa ca te voi ajuta eu, iti voi da cateva exemple:
1.In primul rand, daca vrei sa faci sport, tot timpul incepi cu incalzirea.5 min de alergare pe loc, apoi 5 min de sarituri, sau poti sa sari coarda.
2.Nu poti sa slabesti numai la o parte a corpului. Daca vrei sa ai picioare mai subtiri, trebuie sa faci un set complet de exercitii pentru a-ti pune tot corpul in miscare, apoi continui cu exercitiile speciale pentru picioare.
3. Dupa incalzire, incearca o alergare in jurul blocului.Nu trebuie sa alergi mult.10-15 min este suficient.
4. Dupa incalzire si alergare, poti sa te apuci de cateva exercitii cardio, pe care le gasesti pe youtube
5.Incepe exercitiile pentru picioare.Ce iti recomand?
Intra pe youtube si scrie la cautare "8 min legs". Acolo vei gasi tot ce iti trebuie intr-un timp scurt.
6.Hidrateaza-te foarte bine, pentru ca ai nevoie de apa ca sa arzi grasimea.
SucceS!

| GigirlMrr explică (pentru LarissaMouse):

Ok,merci!

| GigirlMrr explică:

Oricum,mi se pare ca sunt cam grasa...am 1,68 si 50 kg...la 13 ani.

| Etelca a răspuns:

Mananca sanatos si fa cardio (bicicleta, inot, alergat) happy