| afv13 a întrebat:

Am o problema cu un wireles pe un laptop. Gaseste retelele dar cand vreau sa il connectez imi da o eroare "not in range... lost signal". Am incercat si cu un alt adaptor wireles dar am patit la fel. Mentionez ca lucreaza pe un SO Windows XP. Aveti vreo idee care poate fi cauza si cum as putea sa o rezolv?

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

La ce distanta esti de accespoint (router) daca semnalul e sub 2 linii nu te obosii sa nte conectezi. problema e ca esti apropae de limita de semnal dupa cum iti da mesajul

| afv13 explică:

Am pus laptopul chiar langa router, nu e asta problema, semnalul e full oriunde as fi in casa

| afv13 explică:

Alte raspunsuri?