| DianAnda a întrebat:

Cum as putea sa fac sa am picioarele mai subtiri? Nu raspundeti gen "fa exercitii" pentru ca nu vreau sa am musculatura bine definita, vreau doar sa le am mai subtiri.

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

In ultima vreme fetele tind sa creada ca daca sunt 'skinny' sunt frumoase. Nu e chiar asa o fata supla e frumoasa, dar nu prea slaba. Mr nu asta a fost intrebarea ta, dar am vrut sa slubliniez ca si picioarele mai groase, mine lucrate, adica ferme sunt frumoase. fa mult dans sau sporturi care solicita picioarele cum ar fi innot, tennis de camp etc. cu toate ca iti ingroasa putin gambele, reduc din grasimile de pe picioare.happy

| MenInShadow a răspuns:

Musculatura definita? vrei sa le ai mai subtiri? nu zau... crezi ca o pasare poate sa zboare daca sta cu dansa'n sus in cuib? pai ce mare chestie sa faci exercitii... Si musculatura bine definita? pai de unde si pana unde? ce faci 300 genoflexiuni in mai putin de 1 min cumva?
Simplu, alergi si tu 1 km, 2, cat poti in fiecare zii, ca daca te apuci sa tii diete si alte prostii, sa vezi tu cum o sa arati. Cearcanee, o sa fii o slabanoaga, nu o sa poti face nimic, o sa fii mereu obosita. Si daca cine stie ce mai gasesti tu tot fara sa faci exercitii, pai poate ele se fac mai subtiri, dar fara exercitii, pielea se va lasa, si vei arata ca la 80 de ani. Stii cum mi se par mie niste picioare frumoase? din poza ta, nu se vad tot, dar mi se par frumoase, dar iti dau si niste imagini, sa vezi cam ce le place barbatilor:
http://media.realitatea.ro/......620800.jpg

http://www.unica.ro/typo3temp/pics/d008b00096.jpg

Astea-s lucrate nu cu alte prostii :)
funda?:X

| DayaneSan a răspuns:

Off, si eu ma confrunt cu problema asta. Prin exercitii iti faci musculatura, nu le faci mai subtiri. Incearca niste curi de slabire, daca nu functioneaza fa cum am facut si eu, alergari. Sper ca sa le ai mai subtiri prin alergariwinking

| Ciprian16 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un centru specializat [daca stai bine cu economiile laughing] sau incearca sa scapi de celulita in rest nu-s ce ar mai fi de facut ...bft multa sa reusesti big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu stiu metode, imi pare rau. Consider ca totul tine de constructia ta. Poti face exercitii si slabesti din alte locuri (burta, sani) numai din picioare nu.
Personal mi se par sexy picioarele mai groase (ca ale lui Beyonce sau Rihanna)...toata viata mi-am dorit sa fiu asa dar nu am nicio sansa. Eu zic sa ramani asa pentru ca esti foarte bine. Important este sa fii sanatoasa!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru subtierea picioarelor ajuta alergatul.20-30 de minute/zi, cu viteza medie, vor fi suficiente.Succes.