| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa am un nou inceput în nutritie, sănătate și sport.Stiu ce cărți trebuie sa citesc, deja le am acasă. Problema este motivația.Cum îmi mențin motivația astfel încât sa fiu perseverent și sa reusesc în asta?
Voi cum va motivati?
Ce sfaturi aveți pentru mine?

2 răspunsuri:
| Xox0 a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune cum sa iti tii motivatia, ci doar tu, singur. Vrei, ok. Nu... Ok. Ia-ti un cantar si stai pe ala zilnic sa vezi cum lipsa motivatiei te mentine la fel.

| Ilovedinero a răspuns:

1% motivatie
99% disciplina.
Cel mai important este sa ai disciplina, daca ai asta esti un castigator in orice domeniu