| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac sport. inot sau atletism?

4 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

Ambele sunt foarte diferite.

Innotul e mai usor, dar îţi trebuie multă răbdare şi viteză, iar pentru atletism îţi trebuie condiţie fizică bună.Eu zic că dacă nu te-ai omorât niciodată cu sportu să alegi înnotul, dar alegi ce-ţi place.

Răspuns utilizator avertizat
| Deriol a răspuns:

Inotul este mult mai eficient decat atletismul, la atletism daca n-ai articulatii tari esti praf, inotul iti intareste articulatiile pentru ca nu ti le soliciti.
-intareste sistemul cardio-vascular
-iti creste capacitatea pulmonara
iti creste capacitatea de efort
-este un excelent eliminator de stres
-arzi mai multe calorii decat cand alergi
-iti dezvolti armonios musculatura
Deci iti recomand clar inotul, si cum a zis si cineva mai sus daca nu prea te-ai omorat cu sportul pana acum incearca inotul.
N-o sa regreti.

| Fcp_George_1998 a răspuns:

Eu iti recomand inotul pentru ca te va ajuta sa te inalti, te va ajuta la circulatia sangelui, insa daca esti fata iti recomand atletismul pentru ca la inot nu ivi vor mai creste sanii