| wolder a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr gantere să fac antrenament și acasă, dar nu știu de cât trebuie să fie gantera.
Sunt fată, fac și sala și aerobic, dar vreau sa exersez si acasa. Nu mă pot decide de cât să fie gantera, ce îmi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

1 km e suficient crede-mă. E ok aşa pentru o fată femeie. 2 KG e greoaie.

5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Păi uite aici, pentru fete, femei să nu fie grele
E ok la 1 kg maxim 2 pe ganteră
http://www.sportaddict.ro/......ss/gantere

| wolder explică (pentru Anonimuserr):

Stiu de unde sa cumpar, dar nu am idee de cat sa fie mai exact 0, 5 sau 1 sau 1, 5

| Anonimuserr a răspuns (pentru wolder):

1 km e suficient crede-mă. E ok aşa pentru o fată femeie. 2 KG e greoaie.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci se numeste supra-antrenament. Daca continui sa faci asa ceva nu vei avea nici un rezultat. Continua sa faci sala si sa ai un regim alimentar pentru masa de calitate si vei avea rezultatele dorite.Iti recomand un canal de youtube al unui culturist profesionist roman. Canalul se numeste totul despre steroizi. Are acolo tot ce vrei si are si niste antrenamente foarte smechere.

| wolder explică (pentru CulturismsiFitness):

Tinand cont ca nu fac mult la sala ca nu am timp sa merg zilnic, inlocuiesc exercitiile cu cele de acasa. Nu ma extenuez.

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru wolder):

Antrenamentul dureaza cel mult 1 ora. depinde de tine cat de mult timp aloci pentru corpul tau! Amicul meu are si un program de antenament de 3 zile pe saptaman sau un antrenament pentru incepatori