| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi maresc masa musculara la brate.acum 3 luni cand m- am apucat aveam 32 cm acum am 35cm.peste inca 3 luni cam cat mai pot lua? Mentionez ca lucrez tot corpul nu doar brate.

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Din cei 3 cm 1 poate sa fie grasime, este foarte greu sa acumulezi 1cm de masa musculara/luna.Depinde de cat de corect este antrenamentul tau si cat de bine iti este alimentatia pusa la punct, depinde de tine la ce performante vei ajunge.

| pufica2014 a răspuns:

Tot secretul e sa nu intri in rutina, la fiecare antrenament de brate surprinde.l cu altceva, schimba ordine exercitiilor, schimba exercitiile. Pot sa faci bratele de doua ori pe saptamana, odata biceps-piept, apoi triceps spate, apoi biceps triceps. A 2 saptamani poti face biceps cu spate, triceps cu piept, apoi biceps triceps(serii alternative, adica o serie la biceps, o serie la triceps)