| Agentulx a întrebat:

Vreau sa incep sa fac exercitii fizice in fiecare zi. As vrea niste vitamine ca sa ma ajute sa-mi maresc masa musculara mai repede. Ce-mi recomandati / a-ti folosit? astept sugestii. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Cu exercitii fizice vei reusi sa faci doar tonifiere, ceea ce va da impresia de masa musculara, dar masa musculara nu vei lua foarte mult. Pentru masa musculara consulta un nutritionist, du-te la sala, fa-ti programul de antrenament in functie de tipul somatic in care te incadrezi si rezistenta ta, evita supraantrenamentul, mananca 5-6 mese pe zi la ore fixe, dormi 8-10 ore/noapte; apuca-te de innot.
Chiar daca e tentant sa nu folosesti nici-un gainer, creatina, steroizi sau orice alte porcarii pentru ca o sa regreti mai tarziu! Antreneaza-te din greu si ai rabdare! Bafta!

9 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

SHaNd0r1c4 a vrut sa zica de minim 5 ori pe zi recomandat ar fi de 6 ori numai asa iiti poti asigura proteinele minime, si carbohidrati pentru a creste in masa musculara!

| cosmin21 a răspuns:

Vitamina C
P.s. daca vrei masa musculara trebuie sa investesti in tine cateva milioane pe luna+ ca trebuie sa ai un program de sala+ un regim alimentar bine pus la punct.

| cosmin21 a răspuns:

Si cu cat impingi tu "simpatik" nebun ce esti? laughing ca prea te lauzi, vicecampionule

| Simpatic a răspuns:

Eu zic FARA suplimente de la redis vreodata! Animal pack poti sa iei e cel mai bun complex de vitamine pentru culturisti, dar trebuie sa faci sala si nu iei din prima zi, faci cateva luni si apoi treci la suplimente.Nu a precizat nimeni ca atunci cand faci sala in primele luni iei in greutate doar din antrenament+mancare+odihna,suplimente se iau atunci cand intervine stagnarea musculara, dar ce sa stiu eu care am fost vicecampion la bodybuilding, mai bine asculta sfaturile incepatorilor :p. daca nu ai macar 16 ani uita de sala, fa acasa flotari, si sala dupa 16 ani,doar cu gantere si haltere te poti "umfla" creste in masa musculara, acasa poti sa faci un fel de fitness in cel mai bun caz, tonifiere si alte prostioare.Si numai vorbiti prostii ma cu 6 mese pe zi, eu mananc de 3 maxim 4 ori pe zi si imping cu greutati mai mari decat oricare de aici, fara sa iau suplimente si fara sa mananc carne, tipul somatic conteaza cel mai mult nu proteinele bagate cu duiumul.La o singura masa organismul nu poate "manca" decat maxim 35-40 de grame de proteine, daca iau un shake cu 90 de grame odata cum baga unii care vor sa creasca peste noapte, ce se intampla cu 90-40-50 grame ramase? va zic eu,fac mai mult rau,sa nu uitam ca proteinele la cutie sunt produse artificial,deci nu se compara cu proteina din macare : din peste, din carne de vita etc care este net superioara, desi astia ne sparg capui cu caseina si proteina din zer ...cresti natural esti sanatos, cresti cu prostii pierzi in timp castigul si ai si un organism "contaminat". Vreau sa merg si eu la un test ca mai stiu baieti care baga proteine luna de luna de ani de zile sa vedem ce organe mai au in regula?

| sHaNd0r1c4 a răspuns:

Numai invata copilu la prosti ma alexx.fa natural. daca vrei sa iei ceva ia un complex de vitamine...gen vitamax.si mananca de 3 ori pe zi.si cu o odihna buna si o sa vezi rez:

| sHaNd0r1c4 a răspuns:

Omu vrea sa defineasca corpu putin.voi ii dati sfaturi sa devina un mic arnold happy.cu animal pack.si toate prostiile.mai bine bagi niste naposim si gata :d

| GIGN a răspuns:

Ideal ar fi sa faci u sport. Uite am 13 ani si de 2 ani fac forta adica.In fiecare seara fac 3 serii de abdomene genuflexuni flotari si coarda.Pentru varsta mea am un super abdomen.Cand ma duc la piscina fac ravagii si am inca 13 aniwinking. Dupa ce ai mancat pe la 9 te apuci de flotari apoi abdomene apoi genoflexiuni...dar faci pana numai poti pana esti frant. SPer ca te-am ajutat

| alexx17 a răspuns:

Ideal protein de la redis ieftin si bun dar daca esti dispus sa dai mai multi banii ar merge niste gainer ceva

| sebitza_7284 a răspuns:

Lasa porcariile astea ca nu sunt bune.mananca bine inainte sa te duci la sala si dupa ce iesi manca din nou si culcate 2 ore.asa o sa cresti sigur si ai putea sa iti iei niste prafuri care se dizolva in apa se numesc explodewinkingfunda?