| aleee5262 a întrebat:

Vreau sa ma apuc si eu de fotbal si sunt cam dezorientata cu detalii. Pt cine face, dupa cate antrenamente o sa am meciuri? Este un sport scump?

7 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Asta antrenorul decide în functie de randamentul dat la antrenamente și daca te recomanda talentul pentru acest sport, el va decide și pe ce poziție vei juca în funcție de rezultatele de la antrenamente și de seriozitate, perseverenta.
Trebuie sa confirmi daca vrei sa fi selectata sa joci la meciuri oficiale, dar mai întâi te pune sa faci înainte de a juca niște analize medicale.
Echipament îți vor da ei când vei fi selectata sa joci tu trebuie sa îți cumperi;
Ghete de fotbal
Geanta de fotbal
Apărători de fotbal

Și daca vrei sa fi portar trebuie sa îți cumperi mănuși de fotbal

Nu este un sport scump.

Trebuie sa dai niște probe prima data.
Succes.

| aleee5262 explică (pentru Invictusman):

Mersi mult de răspuns. Pur si simplu vreau sa ma apuc de fotbal, nu neapărat sa fie o cariera in viitor doar ca o pasiune. Si sa am meciuri cu echipa contra alte orase ar fi super. Da prima data intr adevar trebuie antrenamente. Si inca ceva : cand ma duc sa ma inscriu si eu la un club sa practic fotbal, imi cere analizele inainte?

| Invictusman a răspuns (pentru aleee5262):

Te pune sa îți faci analize înainte sa te bage în meciuri.
Aveam legitimatia cu acel tip de analize dar am pierdut-o.
Niște analize cardio în special sa vadă daca ai probleme cu inima.
Prima data dau niște probe și dacă confirmi te baga la antrenamente.
Îți doresc mult succes, și sa ai încredere în tine, sa nu te lași demoralizata. :*

| aleee5262 explică (pentru Invictusman):

Mersi mult. Chiar aveam nevoie de cineva sa mi dea sfaturi si sa ma incurajeze ca nu tare am dat de oameni buni pe site u asta

| Invictusman a răspuns (pentru aleee5262):

Nu ai pentru ce, a fost plăcerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In curând toata lumea iti va da sfaturi.
Trebuie sa stii sa lovesti cu latul sau cu varful ghetei.
Si cam asa sta treaba te uiti intai la minge, apoi la piciorul celui carui ii pasezi, apoi sutezi fara sa te mai uiti, se duce direct.

| 16gabelu a răspuns:

Nu exista un număr de antrenamente, sigur pe care le vei face înainte de meci. Când antrenorul vede ca ai ambiție și ai început sa îți sincronizezi mișcările alături de echipa. Abia atunci te va titulariza. Nu este un sport scump, și cu cele mai ieftine ghete/apărători tot fotbal joci. Articolele vestimentare sau încălțămintea nu face diferența în fotbal!