| mihbogdan a întrebat:

Vreau sa merg pe roata din spate pe bicicleta car nu stiu dc nu pot merge doar vreo 2 secunde.am o bicicleta normala fara suspensi asa ca va rog sa imi psuneti cum trebuie pus scaunul, ghidonu;, vitezele etc ce mai stit.castigatorul funda

Răspuns Câştigător
| edy141 a răspuns:

1.Cea mai usoara viteza pe care o ai.
2.Scaunul cat mai jos posibil
3.Ghidonul nu conteaza
4. Daca vrei sa faci scheme cu bicicleta ia-ti un BMangryE ff iti recomand de asta am si eu)
5.Bafta!

5 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Gravitatia.

| YONTU a răspuns:

E foarte usor... Ridici foarte tare ghidonul in sus si iti tii echilibrul pe roata din spate/pe scaun. Dar, uneori roata din spate va trage in stanga sau in dreapta! Cu mult antrenamet vei reusi!
Mult norochappy!

| edy141 a răspuns:

1.Viteza cea mai usoara
2.Scaunul cat mai jos posibil
3.Ghidonul nu conteaza

(Crede-ma asa functioneaza cel mai bine)

| JustOne a răspuns:

Ca sa poti merge mai mult timp pe roata din spate. trebuie sa ai pedalele foarte usoare si sa nu ai greutati multe pe ghidon. Ca sa poti sa o ridici cu mare usurinta.

| ovidiunicolae a răspuns:

Ghidonul trebuie pus drept si problema e ca n-ai suspensii. Funda?happy