| MarianAndrei97 a întrebat:

Vreau sa slabesc la picioare dar unele persoane mi-au spus ca daca alerg, merg pe bicicleta sau fac sala nu ma va ajta deoarece imi va creste musculatura si picioarele mele vor fi al fel sau chiar vor creste in volum.
Ce sa fac? De ceva timp tin un regim dar la picioare nu se cunoaste rezultate.
Credeti ca alergatu nu ajuta? Sau trebuie sa tin doar un regim normal?

Răspuns Câştigător
| o0ops_2090 a răspuns:

Du-te la sala, nu-i mai asculta pe toti. Acolo alergi (deci slabesti) si iti lucrezi si picioarele la aparate (dar cu greutati mici). Dupa 1 luna ai sa vezi diferente, o sa slabesti si daca lucrezi bine la aparate o sa capeti forme la muschii picioarelor dar stai tu calm ca nu cresti dintr-o data la sala... pui foarte greu muschi si tot la fel de greu dai si jos kg.

9 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Cine ti-a spus asta vorbeste prostii. Musculatura nu creste asa usor, iar alergarea USOARA de felul ei nu creste musculatura picioarelor, nici mersul pe bicicleta atata timp cat nu fortezi.

| Cosmin86 a răspuns:

Si nu le-ai spus persoanelor respective ca sunt NISTE IDIOTI?

| Sorinacio a răspuns:

De ce sa slabesti la piciore? Sa te doboare cineva dintr-o singura lovitura? Slabitul e pentru femei, barbatul trebuie sa puna muschi.

| deathy a răspuns:

Cum s-a zis si mai sus nu poti sa slabesti doar intr-o zona.Totul se rezolva cu dieta si sport.Mananca odata la 3-4 ore pentru a avea un metabolism mai alert si o sa vezi ca se vor vedea rezultatele cu timpul.Doar ai rabdare si ai grija ce mananci!

| LuCi82820 a răspuns:

Explica-mi si mie cum sa slabesti la picioare? laughing

| VanillaCh0c0 a răspuns:

Alergatul si regimul merg mana in mana. Intai vei slabi, apoi musculatura ti se va tonia incetul cu incetul, iar abia apoi aceasta se va dezvolta. Tu trebuie doar sa te tii de sport si regim pana in acel punct in care esti multumit de felul in care arati iar abia apoi partea grea, sa te mentii. Daca inainte aveai un regim de viata nesanatos, ar trebui sa il schimbi, iar 3 ore de sport pe saptamana nu strica cu nimic.

| 2xM a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa faci cardio si sa mananci alimente sarace in calorii.
Poti sa alergi, sa sari coarda, sa mergi cu bicicleta, etc; ai atatea optiuni.
Nu poti slabi doar in ce zona vrei tu happy. Corpul tau decide din ce zona sa consume depozitele de energie.

| GioglovanA a răspuns:

In primul rand un om nu poate slabi doar la o anumita regiune din corp(in cazul tau picioarele), pentru a slabi la picioare trebuie sa slabesti in toate zonele corpului.Alergatul ajuta(nu iti dezvolta muschii prea mult), dar iti trebuie si un regim alimentar combinat cu anumite exercitii.

| irinelcristiano a răspuns:

Daca ai bani, faci liposuctie.
Daca nu, te trezesti, mananci 2-3 mere, te duci pe o baza sportiva, si alergi 45 minute, pauza 5 minute, bei apa sa te hidratezi, faci stretching, si dupa aceea inca 25 minute, iar dupa aceea ajungi acasa, faci repede dus cu apa fierbinte si te odihnesti 2 ore... Cel mai bun lucru...
Si daca vrei sa slabesti mai repede, folosesti L-Carnitine lichida... Multi fotbalisti folosesc suplimentul inainte de antrenament cu 30 de minute ca sa slabeasca toata masa de grasime depusa pe corp...