| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc la picioare. Spuneti va rog vreo doua exercite.Problema e ca nu am timp sa alerg.Dar as vrea sa slabesc rapid la picioare.

Răspuns Câştigător
| suntZeu a răspuns:

Sa sti ca bine ar fi sa inceapa sa iti placa sa alergi pentru ca acela e cel mai bun exercitiu

Fandari...stai dreapta cu mainile pe sold iar apoi fa o fandare in fata dar in asa fel incat sa cobori destul de mult bazinul ca sa iti coliciti picioarele apoi te ridici inapoi in pozitie initiala si faci 12 pe fiecare picior x4 seri, foarte important este cand faci genunchiul sa nu mearga mai in fata decat varful piciorului

Ai putea sa incerci genoflexiunile daca le poti face sunt un bun exercitiu pentru ca ridici greutatea corpului, tu hotarasti cum sa iti ti mainile in asa fel incat sa ai un echilibru cat mai bun, fiecare mana pe umarul opus sau intinse in fata.

Pentru gambe trebuie sa ti sprijinul pe o portiune in care doar degetele din putin din talpa sa fie sprijinite pe sol restul talpi sa nu fie sprijinit si te ridici din varfuri si vei simti cum ti se contracta gamba, iti dau un exemplu...pe scarile de la bloc, ideea e sa te ridici din varfuri dar sa nu desplipeste de sol varfurile si calcaiul sa fie cat mai sus la finalul miscari.

Sa sti ca mersul pe bicicleta face picioarele foarte frumoase.Succes la facut picioare sexy, astept sa vad daca te-a multumit raspunsul

3 răspunsuri:
| dragos38 a răspuns:

Grasimea este uniforma nu dispare asa usor.

| Dєєa a răspuns:

Faci o data pe saptamana scrub ( zat de cafea), adica iti freci picioarele cu ele dupa baie
cunsuma multe lichide pentru a evita celulita
alearga pe loc
fa genoflexiuni
si nu manaca dupa 6 seara
bafta:X
funda?

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Alergarea este una dintre metode dar daca nu ai timp te pot ajuta si exercitiile facute in casa cum ar fi genoflexini, fandari, sarituri, alergatul pe loc, ridicarea pe varfurile picioarelor