| d0areu a întrebat:

Vreau sa tin dietă. Ce mâncare este recomandat sa mănânc? Ceva simplu ce pot sa prepar singur ca mami nu vrea să imi faca mâncare la dieta.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dieta face mult rau,renunta la zahar dulciuri, paine, paste fainoase etc si manca mai multe proteine, totul e sa manci mai putin, carnea tine d foame nu ca slabeste pur si simplu una e sa manci 200 de grame de viva alta e sa manci un gratar de 100 de grame e logic nu? renunta la prajeli, fructe, legume ce e natural si sport desigur http://ray25tm.blogspot.ro/......re-te.html

| d0areu explică:

Pai eu o sa renunt si la sucuri si la dulciuri iar pâine o sa mănânc putină, si mănânc pâine doar de secară

| d0areu explică:

Eu oricum o sa fac sport, mi-am facut un program cu flotari, abdomene, etc, vreau sa pun ceva muschi pe mine

| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Salut, (cel mai important care m-a ajutat mult si pe mine)SA NU MAI MANANCI MULTE DULCIURI SI SA BEI SUC DIN CE IN CE MAI RAR si poti sa mananci la masa de pranz sau de seara un piept de pui cu salata sau peste, oua fierte cum poti tu, sa inlocuiesti dulciurile cu fructele si cum a zis si ionut007bond, sa nu mai mananci multa paine, sa nu mananci dupa ora 18:00 si sa faci sport. Bafta!

| 4LiFEYG a răspuns:

Iti recomand sa nu mai mananci paine ( o felie sau 2 cel mult la o masa), mananca des salate, fructe (nu in exces), nu mai manca dupa ora 18:00, fa putin sport.

| Ghidushu a răspuns:

Dimineata si seara faci 10 minute de sport cu o ora inainte\dupa ce mananci (gen 30 de genoflexiuni, cateva flotari)

daca vrei poti sa si alergi prin parc daca iti place sau poti sa mergi la sala 1 la 3 zile.

E important sa respecti mesele principale ale zilei, si sa nu mananci dupa ora 8.

E bine sa ai 5 mese pe zi, 3 principale si 2 gustari adica un fruct sau o leguma.

Dimineata poti manca un ou fiert, branza, lapte, rosi, feli la toast cu unt, suc de grapefruit, etc.

La pranz recomand ciorbita pentru ca e foarte buna. Poti manca la felul 2 un peste cu legume sau 100 grame gratar si o salata

Seara trebuie sa mananci ceva usor de exemplu un iaurt cu miere (poti sa adaugi si gem daca vrei)

PS: Sa bei multa apa.

| Ghidushu a răspuns:

Du-te la sală pentru muschi sau cumpara greutati

| Toderas a răspuns:

Exclude din alimentatie prajeli, dulciuri, paste fainoase, painea si sucuri acidulate.Si o sa slabesti